10 pomysłów na prezent dla programisty

Opublikowano: 2017-12-20 14:47:14

Gwiazdka już za kilka dni, więc najwyższa pora skompletować wszystkie prezenty. Niektóre z nich są zapakowane już od tygodni, inne – te, na które zabrakło nam pomysłu - kupimy dopiero na ostatnią chwilę. Jeśli wciąż jeszcze brakuje Ci inspiracji na trafny prezent dla programisty, skorzystaj z naszych sugestii.

Co kupić programiście na Gwiazdkę?

Być może któraś z poniższych propozycji okaże się strzałem w dziesiątkę!

  1. Kubek + kawa. Jak wiadomo, to kawa jest źródłem kodu, a kawę trzeba mieć z czego pić. Paczuszka aromatycznej kawy w ładnym opakowaniu i pomysłowy kubek to prezent, który większość programistów przyjmie z wielką radością.

  2. T-shirt lub bluza z programistycznym motywem lub żartem. Pomysł może banalny, ale zwykle doceniany przez obdarowanych.

  3. Plecak. Najlepiej taki z miejscem na laptopa. Solidny, funkcjonalny plecak to prezent bardzo praktyczny, a przecież niekoniecznie drogi.

  4. Gra na PC/konsolę. Jeśli programista, dla którego szukamy prezentu, poza tworzeniem stron www lub aplikacji jest także fanem grania, warto kupić mu coś z tej dziedziny. W okresie świątecznym nie brakuje premier w świecie gier.

  5. Planszówka. Wielu programistów to wielbiciele gier planszowych. Może warto poszerzyć ich kolekcję o jakieś ciekawe wydawnictwo?

  6. Książka. Książka zawsze jest dobrym prezentem. W kategorii programowania znaleźć można mnóstwo propozycji – począwszy od poradników i samouczków, poprzez literaturę specjalistyczną, aż po ciekawostki branżowe. Programistów bardzo często interesują nie tylko literki na ekranie, ale także te drukowane.

  7. Organizer. Zorganizowany programista to skuteczny programista!

  8. Słuchawki. Urozmaicanie sobie długich godzin programowania dobrą muzyką to norma w pracy. Solidne słuchawki z pewnością zostaną docenione.

  9. Gadżet dla geeka. Jeśli nasz programista jest zapalonym gadżeciarzem, można sprawić mu ciekawą "zabawkę". Dobrym pomysłem może być smartwatch lub smartband, mini dron lub robot. Można też postawić na sprzęty takie jak klawiatury czy myszki dla graczy.

  10. Kurs/szkolenie. Dostępne są zarówno opcje stacjonarne, jak i on-line. Jeśli dla naszego obdarowywanego samorozwój liczy się ponad wszystko, ten wybór prezentu z pewnością będzie trafny.

Zainspirowani? Mamy nadzieję, że tak. Życzymy dobrych pomysłów i udanych prezentowych zakupów.

I oczywiście wesołych świąt w rodzinnej, ciepłej atmosferze! :)