Na czym polega praca copywritera?

Opublikowano: 2017-05-19 15:20:11

Jeżeli ktoś nie zna od zaplecza branży SEO, ciężko mu wyjaśnić czym właściwie zajmuje się copywriter. Zwłaszcza starszym pokoleniom trudno przedstawić aspekty tej pracy. Być może należysz do osób, które nie znajdują poparcia ze strony starszych osób, dla których normalnym zawodem jest zdolny lekarz czy poczciwy nauczyciel. Na czym więc polega praca kreatywnego copywritera? 

Copywriting - jak pisać teksty na strony www?

Copywriter, czyli o potędze słowa

Mogłoby się wydawać, że napisanie dobrego artykułu w zaciszu własnego domu to pestka. Sami zainteresowani tym zawodem wiedzą, że jest zupełnie inaczej. Napisanie dobrego tekstu często wiąże się z godzinami spędzonymi przed monitorem komputera, desperackim poszukiwaniem natchnienia oraz chwilami zwątpienia. Jak widać, praca ta wcale nie należy do najprostszych. Bardzo często nie ogranicza się do standardowych 8 godzin pracy z przerwą obiadową. Jednak dla prawdziwych pasjonatów tego zawodu to nie problem. Copywriting jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się branż. 

Copywriting – pasja do pracy

Chyba każdy marzy o pracy, którą chętnie się wykonuje a w dodatku jeszcze za to płacą. Faktem jest, że bez pasji nie ma prawdziwego copywritera. Praca ta polega na pisaniu oryginalnych, niebanalnych i ciekawych treści. Dobry copywriter chwyta słowo i umieszcza je w odpowiednim miejscu, czego finałem jest unikalny tekst, do którego zainteresowani chętnie powracają. Copywriting jest działaniem w obszarze reklamy, marketingu, Internetu czy prasy, a więc wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na treści reklamowe. Copywriter tworzy zlecenia często dotyczące obcych mu branż. To wymaga od niego dużego zaangażowania i poświęcenia czasu na przygotowanie się do danego tematu. I właśnie w takich sytuacjach copywriter się sprawdza … albo nie. Takie doświadczenia sprawiają, że pracownik może się wypalić, a ilość obowiązków go przerasta. Najważniejsza jest więc w tym zawodzie pasja i chęć rozwoju. Jeżeli się nie rozwijamy, to się cofamy. 

Dobry copywriting drogą do sukcesu 

Można śmiało stwierdzić, że copywriter uczy się przez całe życie i nigdy nie wie czym zaskoczy go klient. I to jest chyba największa satysfakcja w tej pracy – możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na wielu płaszczyznach. Osiągnięcie sukcesu poprzez trudną pracę często wynagradza nawet nieprzespane noce.