6 niebanalnych pomysłów na prezent dla copywritera

Opublikowano: 2018-12-12 13:26:37

Do Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka dni, a więc najwyższa pora na artykuł z cyklu "najlepsze prezenty dla...". Czym byłby blog bez przynajmniej jednego takiego wpisu w roku? ;) Rok temu podpowiadaliśmy, co można kupić programiście, a teraz przyszła pora na copywriterów. Ich także trzeba przecież nagrodzić za 12 miesięcy ciężkiej pracy. Mikołaj powinien docenić te wysiłki - na przykład kupując im jeden z poniższych prezentów.

Prezenty dla copywriterów – inspiracje dla Świętych Mikołajów

Copywriterowi można oczywiście kupić to samo, co każdej innej osobie: książkę, skarpetki czy pachnące świeczki. Można (a nawet należy) przeanalizować też jego indywidualny gust i zainteresowania, aby kupić coś naprawdę trafnego. Jeśli jednak brakuje Ci pomysłów, możesz skorzystać z naszych. (Są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się nie tylko na Gwiazdkę, ale także na inne okazje: urodziny, imieniny, rocznice).

  1. Gadżet antybólowy. Mamy tu na myśli te przedmioty, które odpowiedzą na potrzeby osoby spędzającej większość swojego życia przy komputerze - bóle pleców, nadgarstków i kolan to jedne z ich najczęstszych dolegliwości. Dlatego copywriterowi można podarować ergonomiczną myszkę/klawiaturę, podnóżek biurowy czy matę do masażu. Każdy z tych gadżetów z pewnością będzie przyjęty z wdzięcznością.

  2. Roślinka doniczkowa. Niezależnie od tego, czy "Twój" copywriter pracuje w domu, czy w biurze, kontakt z przyrodą jest mu niezbędny. Nawet z takim małym kawałeczkiem przyrody, jakim jest roślina w doniczce. Badania udowodniły, że przebywanie w pomieszczeniach z kwiatami zwiększa kreatywność i poprawia ogólne samopoczucie. Zawsze też miło jest mieć coś, o co się dba i patrzy, jak rośnie i rozwija się. (Osobom wyjątkowo zapracowanym najlepiej kupić kaktusa lub inną niewymagającą roślinkę.)

  3. Bilet na oderwanie się od codzienności. Niektórzy copywriterzy mają problem ze znalezieniem balansu pomiędzy pracą i odpoczynkiem – można więc im w tym pomóc. Bilet na koncert, do kina lub teatru, voucher na masaż lub karnet na siłownię/basen to kilka naszych propozycji, aby zachęcić zapracowanego specjalistę od literek do wyjścia z domu i poświęcenia trochę czasu samemu sobie.

  4. Gadżet związany z zawodem. To rozwiązanie klasyczne, ale często bardzo trafne, jeśli ma się pewne wyczucie. Koszulka, kubek czy poduszka z nadrukiem to prezenty, które mogą się sprawdzić, pod warunkiem że będą spersonalizowane i naprawdę śmieszne. W przypadku copywriterów kontekst jest znacznie szerszy – można poszukać gadżetów nawiązujących do ogólnie do języka, pisania, słów, książek.

  5. Kurs internetowy. Branża copywritingu internetowego zmienia się tak szybko, że nie jest łatwo nadążyć za nowościami. Ciekawy kurs internetowy, webinar lub inna forma dokształcania się może się spodobać copywriterowi, który uwielbia swoją pracę i ciągle chce się w niej doskonalić.

  6. Jedzenie. Nie wiemy, czy to cecha wspólna wszystkich copywriterów, czy tylko tych, którzy pracują u nas, ale... oni naprawdę kochają jeść. Najlepszym pomysłem byłoby wykupienie rocznego otwartego rachunku w ulubionej restauracji, ale mając na uwadze ryzyko bankructwa, możesz też postawić na voucher na obiad/kolację lub zestaw ulubionych słodyczy.

Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj uważnie obserwował wszystkich zapracowanych copywriterów przez okienko w biurze przez cały rok i przyniesie im wspaniałe, zasłużone prezenty. Wesołych Świąt!